Pécsen egy olyan eseményt rendeznek október közepén, amely a mesterséges intelligenciát, a robotikát, a művészeteket és a tudományágakat köti össze.
Egy szegedi vállalat olyan újkeletű innovációt jelentett be a napokban, amelyet az unió is támogatni fog.
A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) egyre több digitális fejlesztést indít.
Sikerrel fejeződött be az Ikarus és az Óbudai Egyetem projektje, melynek során elektromos, önjáró autóbusz alvázat fejlesztettek.
Ezüstérmes lett az úszó laboratórium és a mobil kuka a Robotika Világversenyen, amelyek a magyar RoboBinLap csapat alkotásai.
Ismét egy óriási beruházást jelentett be Jászfényszarun a Thyssenkrupp.
Rendhagyó beruházás fejeződött be az Állatorvosi Egyetemen, mivel átadták a legújabb digitalizációs fejlesztést.
Elfogadta a kormány a Nemzeti Digitális Állampolgárság Programot, amely egységes és kitűnő felhasználói élményt adó digitális környezetet kínál.
Kezdetét vette szeptember végén a kaposvári Okosipari Tudományos és Innovációs Park építésének előkészítése.
Csaknem 2 milliárd forintos támogatást kapnak a győri Széchenyi István Egyetem kompetenciaközpontjaiban megtervezett kutatás-fejlesztési és innovációs projektek.
A technológiai innovációkat alkalmazó, kevesebb mint 5 ezer lakossal rendelkező Kárpát-medencei településeknek osztják ki az Év Digitális Faluja elismeréseket.
Rendkívül komoly keretösszegű innováció indul Magyarország egyik városában.
Az automatizáció és a robotizáció napjainkban az egyik legfontosabb téma Magyarország gazdaságában.
A mesterséges intelligencia térnyerése jelenleg az adminisztratív és az ügyfélszolgálati munkakörökben látszódik a legerősebben.
Újra innovációs megmérettetést rendez a Bosch és a CraftHub. A közös szervezésű hackathon a Code #LikeABosch nevet viseli és 2021 óta szervezik meg.