Veszprém - Nem emelkedett jogerőre a Március 15-e utcába tervezett strand építési engedélye, mert a határidő utolsó napján megfellebbezték. Szerkesztőségünk a veszprémi polgármesteri hivatal városépítészeti irodájának vezetőjétől megtudta, a környéken érintett ügyfelek megbízásából egy ügyvéd nyújtotta be a fellebbezést.
Lindemann István elmondta, az építési engedély kézhezvételétől számított 15 nap állt rendelkezésre a fellebbezéshez. A határidő utolsó napján, tegnap reggel érkezett meg a hivatalba a fellebbezés. Ezzel a lehetőséggel azok élhettek, akik az eljárásban megkapták az ügyféli minősítést. A fellebbezést az elsőfokú hatóság tételesen áttekinti, majd dönt arról, helyt ad-e az abban foglaltaknak vagy nem. Utóbbi esetben nyolc napja van arra, hogy a fellebbezést a II. fokú hatósághoz, a közigazgatási hivatalhoz továbbítsa. Itt 60 napon belül kell elbírálni a fellebbezést. Lindemann István irodavezető a hozzájuk eljuttatott irat tartalmáról nem adhatott felvilágosítást. Többször foglalkoztunk lapunkban a városi strand építésének tervével. A létesítményhez közeli épületek, a Batthyány utca lakói aláírásgyűjtéssel tiltakoztak a strand megépítése ellen. Érveik szerint az utca túloldalán létesülő strand zavarja őket nyugalmukban, ingatlanjaik súlyos értékcsökkenést szenvednek el miatta. Elfogadják, hogy a városnak szüksége van a létesítményre, de azt szerintük nem itt, a lakott területek között kellene létrehozni, hanem például a Veszprém Aréna mellett.
Álláspontjukat lakossági fórumon is ütköztették a városvezetéssel. A polgármester a lapunk szombati számában közölt interjúban elmondta, igyekeznek meggyőzni arról az embereket, a hogy a strand nem a kárukat, hanem hasznukat fogja szolgálni. Az egyelőre bizonyos, hogy a strand építési munkálatai a veszprémi lakótelepen addig nem kezdődhetnek meg, amíg az építési engedély nem emelkedik jogerőre.
(forrás:veszprem.hu-Napló)
MCOnet Veszprém Online - veszprem.mconet.biz
Veszprém linkajánló: veszpremlink.mconet.biz
Küldjön egy képeslapot ismerősének Veszprém városról!
Szólj hozzá a Veszprém fórumon: Veszprém - Mi lesz a stranddal?
A hír támogatója:
Weblap gyártás, Honlap készítés, Weblap menedzselés.
Pl.:Klíma DVD Hotel Autó Ingatlan Egészség Számítógép Kereső optimalizálás
Minden ami Internet -> MCOnet International - Magyarország: www.mconet.biz; www.mconet.hu