Veszprém - Mi legyen az olajjal?

Veszprém - Sok fejtörést okoz a környezettudatos háztartások vezetőinek, hogy hová tegyék a használt sütőolajat. A hulladékudvarban átveszik, de más lehetőségek is vannak.

A használt sütőolaj káros a környezetre, veszélyes hulladéknak minősül. A legtöbb háztartásban mégis leginkább a lefolyóba kerül, ami nemcsak szennyezi a környezetet, de dugulást is okoz. Sokan üvegekbe fogják fel a sütéskor használt olajat, ám nem tudják, mit kezdjenek vele.

Azokban a hulladékudvarokban, ahol átveszik a veszélyes hulladékot, általában a használt olaj is elhelyezhető. Ilyen például a veszpérmi hulladékudvar. A használt háztartási olaj begyűjtésével a Biofilter Kft. foglalkozik, melynek honlapján megtalálhatóak a nagy- és kiskereskedelmi, valamint a lakossági begyűjtőhelyek pontos címei.

Ha nincs a közelünkben a használt olajat is befogadó hulladékudvar, akkor is megszabadulhatunk tőle anélkül, hogy ártanánk környezetünknek. Megbeszélhetjük például egy főzőkonyhával rendelkező óvodával, iskolával, étteremmel, hogy vegyék át tőlünk a használt sütőzsiradékot. Ezektől a szervezetektől ugyanis rendszeresen begyűjtik a használt olajat.

Az összegyűjtött használt olaj ezeken kívül a Mol benzinkutaknál található veszélyeshulladék-gyűjtő konténerekbe is elhelyezhető. Figyeljük a felhívásokat: a háztartásokban keletkező használt sütőolaj leadható a lakossági veszélyeshulladék-gyűjtő akciónapokon, amelyeket általában az önkormányzatok, környezetvédő szervezetek szerveznek meg.

veszprem.hu-naplo

Veszprém linkajánló: veszpremlink.mconet.biz

Küldjön egy képeslapot ismerősének Veszprém városról!

Szólj hozzá a Veszprém fórumon: Veszprém - Mi legyen az olajjal?

A hír támogatója:
Weblap gyártás, Honlap készítés, Weblap menedzselés.
Pl.:Klíma DVD Hotel Autó Ingatlan Egészség Számítógép Kereső optimalizálás
Minden ami Internet -> MCOnet International - Magyarország: www.mconet.biz; www.mconet.hu