Veszprém - Csehország bemutatkozik

Veszprém - Megyénkbe látogat a Cseh Köztársaság nagykövete.

Remek turisztikai lehetőséget és fejlett gazdasági körülményeket, feltételeket kínálunk a cseh partnerek számára – mondta Lasztovicza Jenő, a Veszprém Megyei Közgyűlés elnöke február 7-én, csütörtökön, a cseh napokat beharangozó városházi sajtótájékoztatón.

Február 21 és 22-e között a Cseh Köztársaságból vendégek látogatnak megyénkbe, tiszteletét teszi Jaromír Plisek nagykövet is. Veszprémben találkoznak Lasztovicza Jenő megyei közgyűlési elnökkel valamint a város elöljáróival. A vendégek kulturális programokkal készülnek és gazdasági kapcsolatfelvételt tűztek ki célul.

Debreczenyi János polgármester köszöntője szerint egységes Európát csak együttműködéssel lehet erősíteni. Ezt szolgálják többek között a külföldi kapcsolatok. A gépgyártásban, illetve a turisztika terén látott jó lehetőséget az együttműködésre a cseh partnerekkel Lasztovicza Jenő, a megyei közgyűlés elnöke. Utalt arra, hogy célszerű lenne visszaállítani a rendszerváltás előtti széleskörű együttműködést gazdasági tekintetben is.
Hosszútávú kereskedelmi, kulturális, illetve turisztikai kapcsolatfelvételt ígért Lukács Ladislav, a Cseh Köztársaság budapesti nagykövetsége első titkára. Mint mondta Magyarország nemcsak Budapestből áll, és Veszprém megyébe mindig szívesen látogatnak. Veszprém megyével gyümölcsöző kapcsolatot alakítottunk ki – hangsúlyozta Csémy Tamás a nagykövetség kereskedelmi tanácsosa. Céljuk, hogy a magyar-cseh gazdasági kapcsolatokhoz hasonlóan kiépítsék az együttműködést megyénkkel is. A hazánkba irányuló cseh export tavaly 2 milliárd 775 millió euró volt, behozataluk Magyarországról 2 milliárd 442 millió euro. A forgalom export és import terén a gépipari, az elektronikai, a kémiai jellegű termékekből, illetve a kereskedelemből származott. A teljes forgalom a korábbi évekhez képest közel harminc százalékos növekedést mutat. Nem tartotta kizártnak, hogy megyénkben, például a Balatonnál is szervezzenek sörfesztivált a világhírű cseh italokkal, melyekből jelenleg 78 félét kínálnak a magyar piacon.
- Huszonnégy országban van jelen kulturális programjaival Csehország. Gál Jenő a budapesti Cseh Centrum igazgatója elmondta, hogy a cseh napok során igazi különlegességekkel, többek között orgona hangversennyel készülnek.

vpmegye.hu

Veszprém linkajánló: veszpremlink.mconet.biz

Küldjön egy képeslapot ismerősének Veszprém városról!

Szólj hozzá a Veszprém fórumon: Veszprém - Csehország bemutatkozik

A hír támogatója:
Weblap gyártás, Honlap készítés, Weblap menedzselés.
Pl.:Klíma DVD Hotel Autó Ingatlan Egészség Számítógép Kereső optimalizálás
Minden ami Internet -> MCOnet International - Magyarország: www.mconet.biz; www.mconet.hu