Innovációs platformot hoztak létre a Pannon Egyetemen

A gazdasági, piaci igényeket és az egyetemben rejlő tudományos lehetőségeket összekapcsoló platform jött létre a veszprémi Pannon Egyetemen, amelynek célja a térség innovációjának előmozdítása  - jelentette be a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnöke.

Birkner Zoltán a platform alapító nyilatkozatának aláírása alkalmából szervezett rendezvényen elmondta, hogy a veszprémihez hasonló platform létrehozásáról november óta 5 vidéki és 11 budapesti egyetemen döntöttek. Hangsúlyozta: a platformok lehetőséget teremtenek a szakpolitikai irányok megismerésére és a gazdasági, tudományos szereplők közötti szorosabb együttműködésre. Gelencsér András, a Pannon Egyetem rektora úgy fogalmazott, hogy az intézmény már évtizedek óta együttműködik a gazdasági szereplőkkel az innováció előmozdítása érdekében, a platform megjelenésével pedig még jelentősebb előrelépés történhet ezen a területen.

 

Innovációs platformot hoztak létre a Pannon Egyetemen

 

Kiemelte: a vegyipar az informatika és az agrár-innováció területén várható a legtöbb együttműködés és a legjelentősebb fejlődés a térségben. Csillag Zsolt, az egyetem kancellárja azt hangsúlyozta, hogy a gazdasági versenyképességhez az innováció lehet a kitörési pont. Mint mondta, az innovációnak kiemelt jelentősége van az egyetem jövőképében is, ehhez a megalakult platform a hatékony és eredményes együttműködés megteremtésével járulhat hozzá. Hat további vidéki helyszínen jön létre területi innovációs platform 2020. első félévében, a következő szerdán Gödöllőn.