A legmodernebb eszközökkel irányít már a magyar légierő

A NATO biztonsági beruházási program során az úgynevezett veszprémi sziklaközpontban átadták a Magyar Honvédség légierő-parancsnokság légi vezetési és irányítási rendszerét
A NATO biztonsági beruházási program során az úgynevezett veszprémi sziklaközpontban átadták a Magyar Honvédség légierő-parancsnokság légi vezetési és irányítási rendszerét, amely egy korszerű nagyteremben, a legmodernebb eszközökkel végzi munkáját.

Az itt működő rendszerek jól kiegészítik egymást, nagyobb összhangot teremtenek a védelemben, mert folyamatosan egységes légi helyzetképpel szolgálnak, elemzik a fenyegetettséget, és segítik a fegyverirányítást.

A radar-adatfeldolgozással és integrációval foglalkozó apparátus fel tudja dolgozni az AVACS-felderítő rendszer által küldött adatokat is. Egy másik terminállal zavarvédett adatcsere lehetséges az AVACS-szel.

(Forrás:www.radio.hu)