Már a nyolc között az MVM Veszprém a BL-ben

A veszprémi férfi kézilabdások a Motor Zaporizzsja ellen játszott a negyeddöntőbe jutásárt, és kettős győzelemmel búcsúztatta az ukránokat.

Férfi kézilabda BL nyolcaddöntőjének idegenbeli 29-24-es sikere után haza pályán 13 góllal volt jobb a Veszprém. Ez a 41-28-as győzelem - melynek második félidejében már örömjátékot mutatott be a Veszprém - jó alapot adhat a a macedón Vardar Szkopje elleni következő BL-meccshez is. A Szkopje nagy csatában búcsúztatta a lengyel Wisla Plock csapatát, és nem az első idei mérkőzésére készülhet a Veszprém ellen. A SEHA ligában ugyanis már tavaly ősszel és idén is találkozott egymással a két csapat - és mindkétszer a magyar együttes győzött.

\"\"\"\"

A veszprémi Renato Sulic és Aidenas Malasinskas, az ukrán Zaporizzsja játékosa a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében vívott MVM Veszprém - Motor Zaporizzsja visszavágó mérkőzésen a Veszprém Arénában 2016. március 26-án. MTI Fotó: Kovács Anikó

A kézilabda Bajnokok Ligája első negyeddöntőit április 20-24. között, a visszavágókat április 27.-május 1. között játszák. A Veszprém idegenben kezdi meg a párharcot. Győzelme esetén idén is a Finel four, a legjobb négy közé kerülhet, és Kölnben részt vehet a sorozat négyes döntőjén.